Sezon Żywiołów zaczyna się latem

19 tysięcy interwencji strażackich, 2,1 tysiąca uszkodzonych budynków, milion

odbiorców bez prądu i blisko 50 ofiar (w tym 10 śmiertelnych) – to bilans sezonu burzowego 2015 roku. Już pierwsze tygodnie z burzami pokazują, że statystyki te w tym roku mogą być jeszcze bardziej dramatyczne.

Jak widać było w ostatnim roku nawet w mieście takim jak Toruń trąba powietrzna pojawiła się z nikąd. Lewobrzeżna strona Torunia przez długi czas była sparaliżowana. Sami byliśmy świadkami tego co burza robiła z drzewami na zamkniętym osiedlu. Ogromne drzewa wyrywane były z korzeniami i spadały na samochody. Park 1000 lecia został praktycznie spustoszony, drzewa powyrywane z korzeniami i połamane jak zapałki. Nikt z nas się tego nie spodziewał.

 Zmieniający się klimat powoduje zjawiska atmosferyczne które są coraz częstsze i coraz bardziej gwałtowne. Burze, wichury trąby powietrzne, nawałnice i powodzie – coraz częściej serwisy informacyjne donoszą o kolejnych zniszczeniach i tragicznych skutkach tych zjawisk. W okresie wakacyjnym coraz więcej szkód zgłaszanych jest do firm ubezpieczeniowych. Szkody te spowodowane opadami deszczu, gradobiciem i huraganem występują częściej niż w pozostałej części roku. Podobnie jest ze szkodami, których przyczyną jest burza. Tylko niewielka część z nich wynika np. z zapalenia się budynku na skutek bezpośredniego uderzenia pioruna. Aż 90% to szkody przepięciowe. Od skutków wszystkich tych zdarzeń nasi klienci mogą się u nas ubezpieczyć i nie martwić się niespodziewanymi wydatkami na naprawę dachu lub samochodu, na który np. spadło drzewo. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ubezpieczenia :

  • Ubezpieczenie mieszkania – kompleksowa ochrona na wypadek działania żywiołów (np. powódź, zalanie, pożar, czy przepięcie). Co ważne, możemy też ubezpieczyć pozostawione na tarasie meble ogrodowe i narzędzia (np. kosiarki), a nawet drzewka w ogródku. Obecnie firmy ubezpieczeniowe proponują ubezpieczenie mieszkania od wszystkich ryzyk w bardzo przystępnych cenach.
  • Ubezpieczenie assistance – natychmiastowa pomoc specjalisty – dekarza, hydraulika, szklarza, który naprawi rynnę lub dach lub wymieni zbitą przez wichurę szybę.
  • Ubezpieczenie autocasco samochodu – zapewniają ochronę przed skutkami działania żywiołów w formule all risks czyli wszystkich ryzyk, czyli m.in. w sytuacji gdy burza przewróciła drzewo na samochód klienta.

Sezon burzowy dopiero się zaczyna. Na przestrzeni ostatnich lat zdecydowanie najwięcej kataklizmów – od powodzi do gwałtownych burz występowało późną wiosną i latem, aż do września. Dni, kiedy polisa może okazać się pomocna,  z pewnością będzie jeszcze wiele!Facebook