Pytania


Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego moje OC tak zdrożało?

Branża boryka się z ogromną stratą z tytułu polis OC. Ciągle rosną kwoty wypłacanych odszkodowań pomimo spadającej liczby wypadków na drogach. Regulacje i wytyczne KNF dotyczące procesu likwidacji szkód, również wpływają na wysokość wypłacanych kwot, co powoduje podwyżki składek OC.

Co to jest BLS?

BLS to bezpośrednia likwidacja szkody. W ramach Polskiej Izby Ubezpieczeń wypracowany został przez ubezpieczycieli system Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Przystąpiły do niego towarzystwa stanowiące ok 70% rynku ubezpieczeń. Działa on już od 1 kwietnia 2015 roku. System ten daje poszkodowanym kierowcom możliwość zgłoszenia stłuczki czy kolizji drogowej bezpośrednio u swojego ubezpieczyciela.

Co to jest Allrisk w ubezpieczeniu mieszkań?

Allrisk to rodzaj ubezpieczenia od wszystkich ryzyk nawet takich nie nazwanych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na wykluczenia odpowiedzialności w OWU. Obecnie są to najpełniejsze pod względem zakresu ubezpieczenia mieszkań i domów. Klient, który ubezpieczony jest w Allrisku ma pełną ochronę. Coraz większa ilość towarzystw ubezpieczeniowych proponuje ten typ ubezpieczenia w bardzo dobrej cenie.

O czym muszę pamiętać by dobrze wybrać ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to jedno z najważniejszych ubezpieczeń. Biegamy za oszczędnościami w ubezpieczeniach komunikacyjnych, jednak na ubezpieczeniu życia nie należy oszczędzać. Trzeba zwrócić uwagę na to czego tak naprawdę potrzebujemy. Ważną sprawą jest to, że im jesteśmy młodsi tym składka będzie niższa. Należy udać się do profesjonalisty, który przeprowadzi profesjonalną analizę potrzeb i na jej podstawie zaproponuje uszyte na miarę ubezpieczenie na życie. W naszym biurze takim specjalistą jest Magdalena Zielińska, która czeka na Państwa kontakt.

Czy warto ubezpieczać firmę w OC ?

Każda działalność niesie za sobą ryzyko, przed którym należy się zabezpieczyć. Prowadząc salon kosmetyczny lub fryzjerski możemy skaleczyć naszego klienta, lub poparzyć go urządzeniem, skutkiem tego może być dość wysokie odszkodowanie. Wykonując usługi remontowe wnosząc sprzęt do mieszkania drabiną stłuczemy szklane drzwi zabudowanej szafy. Wiele firm działa jako podwykonawcy innych firm, nie wiedzą, że to oni odpowiadają za szkody wyrządzone przez siebie. Ubezpieczenie OC nie kosztuje wiele a naprawdę powoduje to, że nie musimy się martwić, jeżeli coś się stanie z naszej winy podczas wykonywania naszej działalności. Przyjdź policzymy składkę - zobaczysz, że spokój nie kosztuje wiele.

Jak zgłosić szkodę ?

Obecnie praktycznie w każdej firmie można zgłosić szkodę na wiele sposobów. Jednym z nich jest zgłoszenie szkody przez internet poprzez formularz zgłoszenia szkody. Jest to najszybszy sposób do uzyskania świadczenia. Zawsze można zgłosić się do swojego agenta. Nasz zespół zawsze pomaga swoim klientom w każdej szkodzie.

//www.gc-ubezpieczenia.pl/wp-content/uploads/2015/12/zalanie-gc-ubezpieczenia.jpg
//www.gc-ubezpieczenia.pl/wp-content/uploads/2015/12/Dom-gc-ubezpieczenia.jpg
//www.gc-ubezpieczenia.pl/wp-content/uploads/2015/12/Dziecko-OC-gc-ubezpieczenia-1.jpg
Facebook