Bezpośrednia likwidacja szkód OC

Co drugi kierowca, w przypadku stłuczki spowodowanej przez kierującego innym pojazdem, obawia się problemów związanych z likwidacją szkody przez ubezpieczyciela, którego nie zna. Zdecydowanie bardziej komfortowo czujemy się gdy formalności możemy załatwić z towarzystwem, w którym mamy swoją polisę. Teraz jest to możliwe dzięki systemowi BLS.

W ramach Polskiej Izby Ubezpieczeń wypracowany został przez ubezpieczycieli system Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Przystąpiły do niego towarzystwa stanowiące ok 70% rynku ubezpieczeń. Działa on już od 1 kwietnia 2015 roku. System ten daje poszkodowanym kierowcom możliwość zgłoszenia stłuczki czy kolizji drogowej bezpośrednio u swojego ubezpieczyciela. Nie muszą – jak dotąd – szukać kontaktu do ubezpieczyciela sprawcy. To bardzo wygodne rozwiązanie, uwzględniające preferencje kierowców. W przypadku kolizji drogowej mamy możliwość skorzystania z pomocy ubezpieczyciela, którego sami wybraliśmy. Warunkiem jest jednak, że sprawca wypadku musi być ubezpieczony w towarzystwie, które przystąpiło do systemu BLS, a szkoda nie przekracza 3o tys. zł.

Jak działa BLS? Wyobraź sobie taką sytuację…

Stłuczka na skrzyżowaniu – to może się zdarzyć każdemu. Pani Ania, stojąc na skrzyżowaniu została uderzona przez samochód nadjeżdżający z tyłu. Nikomu nic się nie stało, ale samochód został uszkodzony. To dość stresująca sytuacja – stłuczka, uszkodzony samochód, zablokowane skrzyżowanie. Pani Ania czuje się zagubiona, tym bardziej, że wcześniej nie była w takiej sytuacji. Nie wie jak powinna się zachować. Kierowca, który spowodował wypadek jest znacznie bardziej pewny siebie i sugeruje jak najszybsze podpisanie oświadczenia bez wzywania policji. To nie budzi zaufania pani Ani i najchętniej zasięgnęłaby porady kogoś, kto rzeczowo podpowie co zrobić i zadba o jej interesy, dając poczucie bezpieczeństwa.

Mając ubezpieczenie OC z opcją BLS Ania może zadzwonić bezpośrednio do swojej firmy. Firma przejmie na siebie wszystkie formalności związane z całym procesem likwidacji szkody. Jeśli będzie taka potrzeba, zorganizuje też holowanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń: tel 661 456 155Facebook